Menu

İbrahim Saraçoğlu Kürleri Soğan Kürü

İnsanlar artık kendi sağlık problemleri ya da daha sağlıklı yaşam biçimleri için doğal kürlere yöneliyorlar.

Bu konunun şüphesiz en iyi ismi de her konuda etkili formüller veren İbrahim Saraçoğlu. Saraçoğlu’nun zayıflamak, hamile kalmak, sigarayı bırakmak gibi pek çok konuda bitkisel formülleri vardır.

Soğan kürü de hem kilo vermeye yarayan hem de pek çok kadın hastalığının tedavisine yardımcı olan bir kürdür. Peki, İbrahim Saraçoğlu kürleri soğan kürü ne için kullanılır?

Soğan kürü pek çok kadında ortaya çıkan çikolata kisti denilen endometriosis hastalığının ve miyom oluşumunun tedavisi için kullanılır.

Polikistik over sendromunun tedavisinde yardımcı olarak kullanılır. Yumurtalık kistlerini yok etmeye yardımcı olur.

Regl düzensizliğini dengelemeye fayda sağlar. Sık ya da fazla aralıklarla adet görme durumunu dengeye sokar.

Regl döneminde oluşan şiddetli ağrıları ve kasık ağrılarını geçirmeye yardımcı olur.

Vajinal akıntıların giderilmesine yardımcı olur.

Menapoz dönemi ile birlikte ortaya çıkan ter basması, sıcak basması gibi şikayetlerin ortadan kalkmasını sağlar. Menapoz döneminde vücudun bozulan hormon dengesini düzenlemeye yardımcı olur.

Prostat iltihaplarını azaltır ve ağrıların giderilmesine yardımcı olur.

Sinüzit tedavisinde kullanılır, güçlü bir balgam söktürücüdür. Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda tedavi edici olarak kullanılır. Burun tıkanıklığının açılmasına, sinüslerin açılmasına yardımcı olarak rahat soluk alıp vermeyi sağlar.

Ciltte oluşan iltihaplı sivilcelerin ve aknelerin kurutulmasını sağlar. Aynı zamanda sivilcelerin ve aknelerin bıraktığı lekelerin giderilmesine de yardımcı olur. Ayrıca cilde parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırır.

Kanda biriken iltihap oranını düşürür.

Vücudun yağlanmasını azaltarak kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsakları yumuşatır ve idrar söktürücü özelliği vardır.

Damarlarda biriken yağların sebep olduğu damar sertliğinin tedavisinde yardımcı olarak kullanılır.

Soğan Kürü İle Zayıflama

Soğan kürünü kilo vermeye yardımcı olarak kullanmak için sadece bir adet kuru soğana ve iki bardak içme suyuna ihtiyacınız vardır.

Kilo verme amaçlı kullanacağınız soğan kürünü hazırlarken dikkat etmeniz gereken tek nokta kullanacağınız soğanın mor ya da beyaz soğan olmaması. Soğan mutlaka kahverengi kabuklu kuru soğan olmalı.

Soğan kürünün yapımına öncelikle kuru soğanı kabukları ile birlikte sirkeli suda bekleterek başlayın. Çünkü kuru soğan kabukları ile birlikte kullanılacak. Bu sebeple soğanı dezenfekte etmek için sirkeli suda bekletin.

Başka bir tencerenin içinde 2 bardak içme suyunu kaynatın. Su kaynadıktan sonra kuru soğanı 4 parçaya bölün ve suyun içine atın.

Soğanı 5 dakika boyunca kaynatın ve ocaktan alın. Sonrasında suyu süzün. Biraz ılındıktan sonra soğan suyunu içebilirsiniz.

Soğan suyunu içerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kilo verme amacı ile içeceğiniz soğan suyunu öğlen ve akşam yemeklerinden tam on dakika önce bir su bardağı şeklinde tüketmelisiniz.

Her öğün için soğan kürünü taze olarak hazırlamalısınız. Son olarak soğan suyunu sıcak ya da soğuk olarak tüketmemeli, kesinlikle ılık olarak içmelisiniz. Bu şekilde 15 gün boyunca soğan suyunu içmelisiniz.

Soğan kürünü kilo verme amacı ile altı ay içerisinde yalnızca bir kez uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir