Menu

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır ve Faydaları

Saçların canlı, parlak ve sağlıklı görünmesi kadar hızlı uzaması da her kadının hayal ettiği bir durumdur. Ancak beklenmedik nedenlerle saçlar yıpranır, görünümü bozulur ve uzama hızı yavaşlar.

Kadınlar kadar erkeklerin de sorunu haline gelen zayıf ve yıpranmış saçlar için pek çok tedavi yönteminin geliştirilmesi bu durumdan muzdarip kişilerin sürekli bir arayış içinde olduklarının göstergesi durumundadır.

Erkeklerde saç dökülmesi en önemli sorun haline gelirken; kadınlarda ise boya, fön gibi uygulamalar nedeniyle yıpranan ve sağlığını kaybeden saçlar önemli bir sorundur.

Doğal ürünlerle uygulanabilecek bakımlar, saçların yeniden sağlığına kavuşmasında ve hızla uzamamalarında etkili olmaktadır. Yılan yağı da saçlar üzerinde olumlu etkileri nedeniyle çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Tamamen doğal bir ürün olan yılan yağı saç dökülmelerini engellediği gibi kırılan saçların onarımında da son derecek etkili olmakta, birkaç haftalık kullanımla saçlarda gözle görülür bir değişim yaratmaktadır.

Yılan Yağının Faydaları

Zayıf, ince ve yıpranmış saçlar için kullanılan yılan yağı, saç dökülmesi sorunu yaşayanların da yardımına koşmaktadır. Yılan yağı, hormonal nedenler dışında, yıpranan ve dökülen saçların yeniden çıkması ve yıpranma etkilerinin azalmasında kullanılmaktadır.

Saçın sağlık kazanmasını sağlayarak hızlı uzamasında da etkili olan yılan yağı aktarlardan ve eczanelerden kolaylıkla temin edilebilecek bir saç bakım ürünüdür.

Yılan yağı; kaş, sakal, bıyık gibi daha kılların daha güçlü çıkmasının istendiği bölgelerde de kullanılabilmektedir. Kıl köklerini besleyici ve uyarıcı etkisi nedeniyle yeni saç oluşumunda etkili olmaktadır.

Diğer bakım yağlarıyla birlikte de kullanılabilen yağ, herhangi bir yan etkiye neden olmadığından herkesin güvenle kullanması için uygun bir üründür.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçların çok yıpranmış olduğu ya da dökülmelerin arttığı dönemlerde haftada 3 – 4 kez uygulanabilecek yılan yağı, kısa sürede etkisini gösterecek ve saç dökülmesinin azalmasını aynı zamanda canlılık ve parlaklık kazanmasını sağlayacaktır.

1 tatlı kaşığı kadar yılan yağının yıkanmamış saçın diplerine masaj yapılarak sürülme şeklinde uygulanan yılan yağı, saçta 1 saat kadar bekletilir ve sonra yıkanır. Kullanım kolaylığı nedeniyle de çok tercih edilen bir ürün haline gelmektedir.

Saçların normal haline dönmesinden sonra da haftada bir kez olarak devam edilecek yılan yağı uygulaması, bir daha benzer sorunlarla karşılaşmamak için etkili olacaktır.

Yılan yağının bir diğer kullanım şekli de şampuanın içine katılmasıdır. Saçlar şampuanlanırken saç diplerine yapılacak masaj yağın da etkilerini göstermesini sağlamaktadır.

5 dakika kadar şampuanlı olarak bekletilen saç daha sonra normal şekilde durulanmaktadır.

Şişelenmiş olarak satılan yılan yağının yanı sıra sabunu da piyasadan kolayca elde edilebilir. Saçların şampuanla yıkanmasından sonra elde köpürtülerek saç diplerine masaj yapılarak uygulanacak sabun, birkaç dakika bekletilip durulanır.

Yağı direk saç diplerine uygulamak konusunda zorlananlar için alternatif bir çözüm olarak sabunun kullanılması da düşünülebilir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir